رفع بلاک در اینستاگرام

اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی حال حاضر کشور و یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی دنیا دارای قوانینی است که اگر در اینستاگرام با پیام action block مواجه شدید به دلیل محدودیت ها و قوانین اینستاگرام اکانت شما از طرف اینستاگرام بلاک شده است. و از لایک ، فالو کردن و کامنت گذاشتن محروم شده اید. اما شاید این سوال برای شما پیش آمده که اینستاگرام چرا اکانت ما را بلاک می کند؟ چگونه از بلاک خارج شویم؟ چه کار هایی را انجام بدهیم تا بلاک نشویم؟ و… که در این آموزش از های کارن به شما در رابطه با بلاک در اینستاگرام و همچنین رفع بلاک در اینستاگرام به صورت کامل آموزش خواهیم داد. پس اگر این سوالات برای شما هم پیش آمده لطفا تا انتهای آموزش بلاک در اینستاگرام را با دقت بخوانید.

چرا اینستاگرام ما را بلاک می کند؟

اینستاگرام مدت هاست برای شناخت ربات ها و اسپمر ها قوانینی را وضع کرده که بتواند آنها را شناسایی کند تا اجازه فعالیت را به آنها ندهد. به همین دلیل اگر بیش از اندازه در روز فالو، لایک و یا کامنت بگذارید اینستاگرام شما را بلاک می کند. به این دلیل که حس می کند شما فعالیتی ربات گونه دارید و در حال ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران در اینستاگرام هستید. بلاک شدن در اینستاگرام دلایل مختلف دیگری نیز دارد که در ادامه دلایل را به صورت کامل بیان می کنیم.

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

• فالو ، لایک کردن بیش از اندازه در روز :

فالو و لایک کردن بیش از اندازه باعث می شود که اینستاگرام به اکانت شما حساس شود و فک کند که شما فعالیتی ربات گونه دارید. قوانین اینستاگرام هم برای تعداد لایک و فالو بسته به عمر پیج و ملاک های دیگر متفاوت است. اما به طور کلی شما نباید در یک ساعت بیشتر از 50/60 پست را لایک کنید و بیشتر از 20 نفر را در ساعت فالو نکنید. باز هم می گویم این تعداد برای پیج های مختلف متفاوت است و به طور کل در روز نباید بیشتر از 300/400 پست را لایک کنید و بیشتر از 500/600 نفر را فالو کنید.
رعایت این نکات بسیار بسیار مهم است ممکن است شما متوجه نباشید و تعداد زیادی پست را در ساعت لایک کنید و یا تعداد زیادی را در ساعت فالو کنید. و حس کنید که اینستاگرام به اشتباه شما را بلاک کرده است.

• استفاده کردن از یک اکانت با چند آی پی مختلف ( این مورد اگر اکانت شما بیشتر از 5 گوشی مدیریت شود ممکن است حتی باعث disable شدن پیج نیز شود)

استفاده از یک اکانت با چند آی پی مختلف یکی دیگر ازدلایل بلاک در اینستاگرام است. گاهی وقت ها شما با گوشی های مختلف وارد پیج اینستاگرام خود شده اید که با گوشی های مختلف آن را مدیریت کنید. نباید این تعداد به بیشتر از 5 گوشی برسد چرا که هم ممکن است اینستاگرام شما را بلاک کند و هم اینکه احتمال disable شدن پیج شما بالاست. از طرفی گاهی وقتا ما با استفاده از vpn وارد اکانت می شویم استفاده از vpn و تغییر ip باعث بلاک شدن پیج می شود.

• ارسال کردن بیش از اندازه دایرکت
• استفاده از کلمه های نامناسب و مستهجن( اگر از کلمات خرید و فروش لایک و فالور هم استفاده کنید ممکن است اینستاگرام پیج شما را disable کند)
• ارسال کردن تصاویر نامتعارف به صورت خشن
• ارسال کامنت بیش از اندازه و ارسال کامنت های تبلیغاتی

این موارد از عمده دلایلی است که باعث می شود پیج شما توسط اینستاگرام بلاک شود و شما را محدود کند. کوچکترین اشتباه می تواند باعث بلاک شدن پیج شما شود. سیستم بلاک اینستاگرام به صورت خودکار و برنامه نویسی شده عمل می کند و یک اشتباه کوچک هم می تواند پیج شما را بلاک کند. پس برای اینکه بلاک در اینستاگرام را تجربه نکنید حتما این موارد را به خوبی رعایت کنید.
اما در ادامه آموزش بلاک در اینستاگرام در رابطه با راه حل های رفع بلاک در اینستاگرام توضیح خواهیم داد.

آموزش رفع بلاک در اینستاگرام : راه حل های رفع بلاک در اینستاگرام

1- اینترنت خود را خاموش روشن کنید

احتمال دارد که اینستاگرام به جای اکانت شما ip شما را بلاک کرده باشد. برای اینکار باید ip خود را تغییر دهید که می توانید یکبار مودم را خاموش و روشن کنید یا اینکه از اینترنت موبایل خود استفاده کنید.

2- 24 تا 72 ساعت فعالیتی نداشته باشید

اگر با مورد اول مشکل شما حل نشد برای 24 تا 72 ساعت فعالیتی نداشته باشید. فالو ، لایک و کامنت نگذارید. معمولا در این حالت اینستاگرام به شما تاریخ خاصی را اعلام می کند که مثلا تا 24 ساعت آینده اکانت شما محدود شده است. و شما در این 24 ساعت فعالیتی نداشته باشید

3- آیا کامنت انگلیسی تاثیر گذار است؟

احتمالا در اینستاگرام دیده اید که افرادی بلاک می شوند پستی را می گذارند و از فالور های خود می خواهند که زیر پست کامنت انگلیسی با معنی بگذارند. این کار ضرورتی ندارد و اصلا تاثیری در روند رفع بلاک اکانت شما در اینستاگرام ندارد.

این کار کاملا اشتباه است و پیشنهاد می کنم که از این روش استفاده نکنید چرا که تاثیری در رفع بلاک اکانت شما ندارد. یکی از دلایلی که گفته می شود از کامنت انگلیسی استفاده کنید این است که شما به اینستاگرام بگویید که فعالیت اسپمری ندارید و کاربر عادی اینستاگرام هستیند.

در حالی که شما می توانید با روش های دیگر نیز به اینستاگرام نشان دهید که ربات نیستید و فعالیت اسپمری نیز ندارید. لطفا و خواهشا شما این اشتباه را برای رفع بلاک اینستاگرام خود انجام ندهید چرا که تاثیری ندارد.

4- اطلاعات خود را تکمیل کنید یا تغییر دهید

به قسمت edit profile بروید و اطلاعات ایمیل و شماره تماس خود را اگر قبلا وارد نکرده اید وارد کنید. و یا اینکه ایمیل خود را در قسمت مربوط به ایمیل تغییر دهید.

5- اینستاگرام خود را به دیگر شبکه های اجتماعی متصل کنید

به قسمت settings بروید و وارد قسمت account شوید و بر روی linked accounts کلیک کنید تا بتوانید اینستاگرام خود را به دیگر شبکه های اجتماعی متصل کنید. اینکار هم مثل کامنت انگلیسی به اینستاگرام اعلام می کنید اسپمر نیستید و فعالیتی اسپمری ندارید.

چگونه در اینستاگرام بلاک نشویم؟

در قسمت قبل راه های رفع بلاک در اینستاگرام را به شما آموزش دادیم. و در این قسمت می خواهیم به شما توضیح دهیم که چه اقداماتی را انجام دهید تا از بلاک شدن در اینستاگرام پیشگیری کنید.

پروفایل اینستاگرام

1- پروفایل اینستاگرام خود را تکمیل کنید

در قدم اول سعی کنید که پروفایل اینستاگرام خود را تکمیل کنید. ایمیل و شماره تماس معتبر قرار دهید و آنها را تایید کنید. عکس پروفایل قرار دهید و بایوگرافی برای پیج خود بنویسید. این کار احتمال بلاک در اینستاگرام را کاهش می دهد و برای اینستاگرام احتمال اینکه شما ربات هستید کاهش پیدا می کند.

2- زیادی پست نگذارید

اگر در اینستاگرام پشت سرهم و به تعداد زیاد پست می گذارید احتمال ربات تشخیص دادن پیج توسط اینستاگرام بالا است و می تواند باعث بلاک شدن در اینستاگرام شود. به جز این مورد از پست های غیر اخلاقی و خلاف قوانین اینستاگرام استفاده نکنید.

3- سرعت فعالیت خود را کاهش دهید

در قسمت های اول آموزش توضیح دادیم که لایک و فالو کردن زیاد باعث بلاک شدن پیج شما می شود. پس اگر در اینستاگرام بیش از اندازه لایک و فالو می کنید لطفا سرعت خود را کمی کاهش دهید تا بلاک در اینستاگرام را تجربه نکنید.

4- کامنت تکراری نگذارید

یکی از مواردی که باعث می شود اینستاگرام شما را بلاک کند گذاشتن کامنت هایی با ایموجی و متن یکسان است. اینکار هم باعث می شود اینستاگرام شما را ربات شناسایی کند.

نکته مهم: در حالت کلی از قوانین اینستاگرام به خوبی پیروی کنید تا بلاک در اینستاگرام را تجربه نکنید.

‫54 نظر ارسال شده در “آموزش کامل رفع بلاک در اینستاگرام

  • مدیر سایت :

   سلام هژیر
   همونطور که موشتم کامنت انگلیسی اصلا لازم نیست اکثر اکشن بلاک ها محدودیت 24 ساعته دارن که بعد از 24 ساعت رفع میشه
   اکشن بلاک ها متفاوت هستند و قبل از اینکه نظر کلی داد باید خطایی که واستون میاد رو دید و بعد نطر داد
   امیدوارم که مشکلت حل شده باشه
   موفق باشی

  • مدیر سایت :

   سلام جواد
   این امکان در صورتی وجود داره که فعالیت خودتونو در اینستاگرام کاهش بدید فعالیت های ربات گونه و اسپمری نداشته باشید
   منظور از کاهش فعالیت یعنی اینکه بیش از اندازه لایک،فالو و کامنت نگذارید.
   موفق باشید

 1. سلیمی :

  سلام
  من کلا نمیتونم لایک و فالو و کامنت بزارم
  1 ماهی میشه که این مشکل رو دارم چیکار باید بکنم؟

  • مدیر سایت :

   سلام ( آقا یا خانوم) سلیمی
   برای رفع مشکلتون یک بار از اکانت خودتون خارج شید و دوباره log in بزنید
   موفق باشید.

  • مدیر سایت :

   سلام مریم
   نه انبلاک کردن پیج رو هیچ کسی نمیتونه انجام بده نه تیم های کارن و نه هیچ کس دیگه ای
   فقط کافیه نکاتی که در این آموزش رو رعایت کنی تا اینستاگرام پیج شما رو از محدودیت خارج کنه
   موفق باشی

  • مدیر سایت :

   سلام عرفان
   خیر هیچ تاثیری نداره و اصلا ملاک برای انبلاک شدن از طرف اینستاگرام کامنت انگلیسی نیست
   کامنت انگلیسی و فارسی لایک و… فقط به اینستاگرام نشون میده که اکانت شما اسپم یا فیک نیست
   موفق باشید.

  • مدیر سایت :

   سلام آقا یا خانوم کریمی
   لطفا یک بار از پیجتون log out و دوباره login کنید یا یک بار پسورد پیجتون رو عوض کنید.
   موفق باشی

 2. کیا :

  سلام. من بیشتر از ۲۰ روز هستش که نمیتونم هیچ کس رو فالو کنم. همه کار هم کردم.گزارش دادم،log out و دوباره log in شدم، کامنت انگلیسی گذاشتن،۲۴ساعت فعالیت نکردم و هرچی دیگه که بودهولی بازم درست نشد. چه کار میتونم بکنم؟

  • مدیر سایت :

   سلام کیا
   جدیدا اینستاگرام خیلی حساس شده و یکی از دلایل اصلی بلاک شدن ( که به سر خودمم زیاد اومده ) استفاده از VPN
   اول اینکه سعب کن از این به بعد وقتی می خوای وارد اینستاگرام شی VPN رو خاموش کنی
   راهکار هایی که هست برای رفع بلاک اینستاگرام اینکه یا پسوردتو عوض کنی یا log out و log in کنی
   اگر باز مشکلت با این ها رفع نشد لطفا از طریق اطلاعات صفحه تماس با ما هست در ارتباط باش تا این مشکل رو برطرف کنیم.
   موفق باشی

 3. فاطمه :

  سلام من چند ماهه دائم بلاک میشم و هر کاریم که همه میگن انجام دادم یه مدت خوبه بعد باز بلاک میشم باید چیکار کنم؟

  • مدیر سایت :

   سلام فاطمه
   دلیل بلاک شدن های دائم شما استفاده از vpn ها است. از vpn وقتی که با اینستاگرامتون کار می کنید استفاده نکنید.
   موفق باشی.

  • مدیر سایت :

   سلام زهرا
   تمامی اکشن بلاک هایی که جدیدا برای کاربرها از دو سه ماه پیش اتفاق افتاده به دلیل استفاده از vpn ها است. برای اینکه اکانت شما از اکشن بلاک خارج بشه یکی از کار های زیر رو انجام بدین:
   1- از اکانت خودتون برای یه مدت کوتاه(حداکثر چند ساعت) خارج شید و دوباره برگردید.
   2- پسورد پیجتون رو عوض کنید ( گاهی وقت ها با عوض کردن پسورد از طریق خود اپلیکیشن جواب نمیده و باید از طریق مرورگر وارد اکانتتون بشید و پسورد رو عوض کنید.)
   موفق باشی

 4. حسام :

  سلام‌ وقت بخیر .ما یک‌ پیج تجاری داریم که توسط سه گوشی مدیریت میشه . یکی از گوشی ها وقتی برای کسی دایرکت ارسال میکنیم پیام بلاک‌شدن ظاهر میشه و میگه شما بلاک هستین ولی دو گوشی دیگه این‌ مشکل نداره و ارسال میشه . اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید . ممنون

  • مدیر سایت :

   سلام حسام
   با گوشی که مشکل داره یک بار از اکانت اینستاگرام خودتون خارج شید و بعد از چند ساعت دوباره log in کنید.
   موفق باشی.

 5. امیر :

  سلام
  توی قضیه شهادت سردار سلیمانی سه تا پست در رابطه با ایشون گذاشتم، اینستاگرام منو کامل بلاک کرد و حتی حسابم توی اینستاگرام بدای هیچکس نمایش داده نمیشه.
  چه طور میشه از این حالت خارج شد؟؟

 6. Sara :

  سلام خسته نباشین من از طرف اینستا چند بار action block شدم. الان کلا از اکانتم خارج شدم و نمیتونم برم توش حتی ولی ایمیلمو میزنم میزنه user not found. پیجمو از یه گوشی دگ سرچ کردم نشون نداد. شماره ام هم زدم ولی اس ام اسش برام ارسال نمیشه. لطفا راهنماییم کنین. مرسی

  • مدیر سایت :

   سلام سارا
   پیجتون دیزیبل شده میتونید برای بازگردانی از طریق صفحه تماس با ما برای بازگردانی پیجتون تماس بگیرید.
   موفق باشی.

 7. سها :

  سلام من با فیلتر شکن وارد اینستا شدم و بعد یه ساعت دیگ استوری ها واسم بالا نمیاد هر کار می کنم کار نمیکه load نمیشه 2 روز هم هست که گذشته چیکار باید کنم؟

  • مدیر سایت :

   سلام سها
   تلگرام یا اینستاگرام پیام بده که مشکلت رو بررسی و حل کنیم.
   موفق باشی.

 8. شهره :

  سلام پیج کاریمبلاک شده و هشدار میداد تا تاریخ فلان برطرف میشه ولی از اون تاریخ دو روز گذشته و هنوز نمیتونم به فعالیتم تو پیج ادامه بدم لطفا راهنماییم کنید خیلی واااجبه عصابم خورده چیشده؟

 9. فائزه :

  سلام وقت بخیر
  من یه پیج business داشتم که بعلت فالو کردن و پیام فرستادن بلاک شد (البته در روز حدود 20 نفر فالو می کردم) از اکانت خارج شد و پیغام I’m not robot اومده ولی وقتی تیک این گزینه رو میزنم عکس ها نمایش داده نمیشوند تا ثابت کنم ربات نیستم
  میشه راهنمایی کنید؟

 10. Mehdi :

  سلام خسته نباشید
  من ی دوهفته ای میشه که بلاک شدم و اینستاگرام پیجمو ازم گرفت و منو از پیجم انداخت بیرون و من الان هرکاری میکنم ک برگردونمش نشد چیکار کنم که اون پیجمو بدست بیارم دوبارع؟؟؟

 11. سونیا :

  سلام . خسته نباشید . من نمیتونم وارد حساب بشم . اینستا منو ربات شناسایی کرده چیکار کنم ؟

  • مدیر سایت :

   سلام سونیا
   معمولا اینستاگرام وقتی پیجی رو ربات شناسایی کنه پیامی براش نمایش میده و کپچارو انجام میده و این مسئله حل میشه. اگه با موبایل نمیتونید از طریق مرورگر وارد اکانتتون بشید.
   موفق باشی.

 12. سونیا :

  سلام . خسته نباشید . من نمیتونم وارد حساب بشم . اینستا منو ربات شناسایی کرده چیکار کنم ؟؟

 13. آی سان :

  سلام
  من یه اکانت کاری دارم تو اینیستا که متاسفانه نمیتونم زیر پست هام هیچ متنی بنویسم یا قیمت کارم رو بنویسم حتی از هشتگ ها هم نمیتونم استفاده کنم و یا حتی به کامنت های زیر پست هامم نمیتونم ریپلی بزنم چیکار باید بکنم بیشتر از ۹ ماه هست من درگیر این موضوع هستم

  • مدیر سایت :

   سلام آی سان
   از طریق شماره ای که در صفحه تماس با ما هست واتس اپ اسکرین ارور اکشن بلاکی که براتون میاد رو بفرستین که کامل راهنماییتون کنیم.
   موفق باشی

 14. الهه ایمانی :

  سلام من دوتا اکانت دارم وحدود دوهفته است که تو هردو تا پیجم هم نمیتونم استوری و پست شر کنم.ایا بلاک شدم؟و اینکه چطور از این وضعیت خارج شم؟

  • مدیر سایت :

   سلام الهه
   باید پیامی که از طرف اینستاگرام برات میاد رو ببینم و بعد میتونم کامل راهنماییت کنم. در صفحه تماس با ما میتونی از طریق تلگرام با تیم های کارن پیام بدی تا کامل راهنماییت کنیم.
   موفق باشی.

 15. ح :

  سلام من پیجم 1 هفته هست که بلاک شده به خاطر فالو کردن زیاد. report رو زدم که گزارشش برای اینستا بره . ایمیل و شماره موبایل رو واسه تکمیل اطلاعات وارد کردم. پست گذاشتم ولی هنوز درست نشده میشه کمکم کنید . ممنون

  • مدیر سایت :

   سلام ح
   نمیدونم چه ارور اکشن بلاکی براتون میاد ولی بسته به نوع ارور اگه شما یک بار از اکانت خودتون log out بزنید و دوباره log in شید احتمالا حل میشه یا یک بار پسورد پیجتون رو عوض کنید.
   موفق باشی.

 16. ارسطو :

  سلام پیج کاری دارم من . اکشن بلاک تاریخ دار شده . یوزر نیم پسورد . ای پی ینی فقط شلوار اقا جون خدابیامرزمو عوض نکردم 😐 از تاریخ گذشته بازم اکشنه بلاکه ارورش اینه که به سرور فالو گیر وصلی :/ پیج یه ساله پرایوته بعد اینکه همه چیو که عوض کردیم به فیس بوک و توییترم وصلش کردیم ٢۴ سهله یه مدت کلن درشو تخته کردیم پس چرا هیچی نمیشه ، اقا خدایی جواب قانع کننده نداری یه ساعت داستانمون نکن گفتم خدمت ارورش چیه تاریخ دارم بوده از تاریخشم گذشته و اما سوال تمپراری دیسبل کنم ینی موقت از دسترس خارجش کنیم با توجه به اینکه پیج فانه و پرایوت ردیف میشه ؟ ۴٠٠ کام فالور داره ویوهامم بالاعه همه چیم خوبه فقط دیسبل موقت بکنم اینو بالا میاد یانه ؟ ( مابقی راها رو کلن بیخیال جواب نداد )

  • مدیر سایت :

   سلام ارسطو
   راستش همچین مشکلی که شما داری میگی رو تا حالا به شخصه نداشتم. اینکه ارور تاریخ خاصی میاد اگه باز قوانین رو رعایت نکنی مدت زمانش بیشتر میشه. نمیدونمم اگه یه مدت دیسیبل کنی درست بشه یا نه! حتما از طریق واتس اپ یا تلگرام به ما پیام بده که مشکلت رو برطرف کنیم. اطلاعات ما در صفحه تماس با ما هست.
   موفق باشی.

 17. سونیا :

  سلام من زیاد آنفالو کردم بلاک شدم و کلا از صفحه خارج شدم و نمیتونم وارد شم چه باید کرد؟

  • مدیر سایت :

   سلام سونیا
   توضیحتون کامل نیست ولی چیزی که میتونم با توجه به صحبتتون بگم احتمالا پیجتون disable شده و باید بازگردانی بشه. اگر پیجتون disable شده از طریق صفحه تماس با ما پیام دهید تا تیم ما مشکلتون رو برطرف کنن.
   موفق باشی.

  • مدیر سایت :

   سلام مهین
   خوشحالیم که با آموزش رفع بلاک اینستاگرام ما مشکلتون برطرف شده.
   موفق باشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *