ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام

از زمانی که اینستاگرام در کل جهان به سرعت رشد کرد تعداد فالور و لایک ها و… بسیار بسیار مورد توجه بوده و هست. بسیاری از افراد هم در همین راستا به دنبال افزایش فالوور و یاد گیری ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام هستند. افزایش فالوور واقعی می تواند هم شما را سرشناس کند و اگر برای بیزینس و کسب و کارتان مورد استفاده قرار گیرد باعث افزایش مشتری و برندینگ شما می شود. ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام اصلا پیچیده نیست و شما فقط باید و باید درست و اصولی قدم بردارید. که خیلی از افراد این قدم ها را اصولی انجام نمی دهند و باعث شکست آنها در اینستاگرام می شود. اما ما در های کارن می خواهیم اینبار برای شما ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام را آموزش دهیم. پیشنهاد می کنم تا آخر این آموزش را به خوبی مطالعه کنید و طبق آن عمل کنید.

هدف شما از پیج اینستاگرام

اولین و مهم ترین قدم ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام مشخص کردن هدفتان از پیج اینستاگرام است. اینکه این پیج قرار است برای شما چه کاری را انجام دهد. پیج شخصی است؟ پیج بیزینسی است؟ پیج عمومی است؟ پسج تخصصی است؟ و…

اگر پیج شما شخصی است مخاطبین هدفی که باید به دنبال جذب آنها باشید کاملا متفاوت با سایر موضوع هاست. آدم ها سلیقه های متفاوتی دارند و کسی که به دنبال یک پیج تخصصی است به هیچ عنوان به دنبال یک پیج عمومی طنز نباشد.
وقتی شما هدف و موضوع پیجتان مشخص باشد باید به این فکر کنید خب حالا مخاطب هدف من که به دنبال موضوعی مشابه پیج من می گردد را از کجا پیدا کنم؟ و مستقیم میروید سراغ بازار هدف و وقت خودتان را هدر نمی دهید.

پس با مشخص کردن هدفتان از پیج اینستاگرامی مهم ترین قدم ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام را برداشته اید. چرا که در اولین قدم مخاطبین خود را شناخته اید و دیگر به دنبال جذب اهداف مسیر مشخصی دارید و وقت و انرژی خود را الکی تلف نمی کنید.

تحلیل رقبا

تا اینجای کار ما هدف و موضوع پیج خودمان را مشخص کردیم و حالا تقریبا متوجه شده ایم که باید در پیج خودمان چه کار هایی را انجام بدهیم. در هر حوزه کاری که باشیم پیج شخصی یا پیج عمومی و تخصصی ، پیج بیزینسی و یا هر پیج با موضوعات دیگری… رقبا هایی داریم که باید رقبا های خود را به خوبی شناسایی کنیم و پیج آنها را به صورت کامل تحلیل و بررسی کنیم که رقیب ما چه نکات مثبتی دارد؟نکات منفی؟ فالور های او چه کسانی هستند؟ فالور ها بیشتر خانوم هستند یا آقا؟ و… بسیاری سوالات دیگر که باید به صورت کامل بررسی شود.

وقتی که شما رقبای خود را به خوبی تحلیل و بررسی کنید. کلی ایده به ذهن شما می آید که باید چه کار هایی را انجام بدهم و چه کار هایی را نباید انجام بدهم. شناخت رقبا له شما در داشتن یک پیج موفق تر بسیار بسیار کمک می کند که رشد و پیشرفت بهتر و سریع تری را تجربه کنید.

سعی کنید همیشه پس از تحلیل رقبا علاوه بر نقاط قوتی که دارند نقاط ضعف رقیبان را هم پوشش دهید. که اگر فالور رقیب شما به پیج شما آمد متوجه بهتر عمل کردن شما شود و شما را فالو کند.

 شناخت مخاطب

وقتی که موضوع و هدف پیج شما مشخص می شود و رقبای خود را به خوبی بررسی و تحلیل می کنید شناخت بهتری از مخاطبین هدف خود به دست می آورید. وقتی که شما مخاطبین هدف خود را به خوبی بشناسید همانظور که در مورد اول گفتم دیگر وقت و انرژی خود را هدر نمی دهید. شناخت خوبی از مخاطب خود پیدا کنید و به این فکر کنید با توجه به این موضوع مخاطب خود را در کجا می توانم پیدا کنم.

مثلا اگر مخاطب شما مربوط به یک شهر خاص است باید تولید محتوا و هشتگ گذاری و لوکیشن گذاری شما کاملا هدفمند و منطقه ای باشد. چرا که اگر در تهران فعالیت می کنید فالور اصفهانی به درد شما نمی خورد و باید کاملا هدفمند تر و بهینه تر عمل کنید تا فالور های هدفمند جذب کنید.

 داشتن برنامه مشخص

شما بعد از اینکه هدف پیج را مشخص کردید. رقبای خود را بررسی کردید نقاط ضعف و قوت شان را فهمیدید و درک درستی از مخاطبین خودتون پیدا کردید قدم های مثبتی در راه افزایش فالور برداشته اید که این قدم ها از قدم های کاملا ابتدایی اما لازم در ترفند افزایش فالور در اینستاگرام است.

حالا باید یک استراتژی و یک برنامه مشخص و هدفمند برای پیج خود بنویسید. در این برنامه باید مشخص کنید که قرار است چه محتوایی در پیج قرار بگیرد. با توجه به نقاط قوت و ضعف رقیب من باید چه کار هایی انجام بدهم که کاملا نقاط ضعف و قوت رقیب را پوشش دهم. شما در نوشتن استراتژی در کنار توجه به موارد گفته شده باید استراتژی و برنامه بونیک خود را داشته باشید. اگر وقتی فالور رقیب به پیج شما آمد فکر نکند که شما از پیج رقیبتان کپی کرده اید.

نکته مهم : ما نمی گوییم که کپی کردن کار بدی است. اما سعی کنید اگر کپی هم انجام می دهید در کپی کردن خلاقیت به خرج دهید کاملا و شبیه رقیب عمل نکنید. یک مثال ساده شرکت هواوی در اویل ورود خود به بازار موبایل کاملا از شرکت های بزرگتر مثل سامسونگ و اپل کپی می کرد اما پس از مدتی الان به یک پلتفرم مشخص رسیده و در سال 2019 دومین شرکت پر فروش دنیا شد و اپل را در فروش کنار زد. با این سرعت پیشرفت هواوی احتمالا در آینده 1 دنیا شود.

این مثال را زدم چرا که هواوی در اوایل کپی کرد اما باز هم خلاقیت داشت و پس ازچند سال از فعالیت از اپل هم جلوتر می زند. پس اگر کپی می کنید خلاق باشید.

 در تولید محتوای پیج و مدیریت پیج سعی کنید به هویت خاص خودتون برسید. تم و نوع محتوای مشخصی داشته باشید که پیج شما جذاب تر و منحصر به فرد دیده شود.

نکته مهم دیگری که باید فراموش نکنید این است که برنامه و استراتژی خود را همیشه آبدیت کنید شاید شما یک استراتژی داشته باشید که برای یک ماه جواب دهد اما پس از یک ماه جذابیت خود را ندارد. پس ادامه دادن این برنامه استراتژی کاملا اشتباه است و شما باید به فکر آبدیت کردن و جذاب کردن برنامه خود باشید. اگر این کار را انجام ندهید سرعت رشد و پیشرفت شما به شدت کاهش پیدا می کند و ممکن است حتی منجر به شکست شما شود.

همیشه تولید محتوا کنید

اصلی ترین راه افزایش فالوور به صورت طبیعی تولید محتوا است. و طلایی ترین نکته ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام است. شما با تولید محتوای منظم و خلاقانه می توانید خیلی خوب در اینستاگرام رشد کنید و محصولات و خدمات خود را بفروشید.

اگر شما تولید محتوای خوبی را نداشته باشید و بخواهید با استفاده از تبلیغات فالوور های خود را افزایش دهید. هزینه تبلیغاتی خود را به باد داده اید. چرا که:

1- فالوور به دنبال محتوای خوب است اگر وارد پیجی شود اما محتوای خوبی نداشته باشد آن پیج را فالو نمی کند.

2- با فرض اینکه تعدادی شما را با استفاده از تبلیغات فالو کنند اما چونکه شما تولید محتوای خوبی ندارید نمی توانید فالور هایتان را به مشتری تبدیل کنید و هزینه تبلیغاتی خود را در حداقل ترین حالت ممکن برگردانید.

در تولید محتوا نباید فقط پست بگذارید باید به خوبی از ابزار هایی که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است استفاده کنید. استوری بگذارید از IGTV به خوبی استفاده کنید. و از لایو ها به خوبی استفاده کنید تک تک این موارد می تواند به رشد و پیشرفت بهتر شما در اینستاگرام کمک کند.

همانطور که گفتیم تولید محتوا باید منظم باشد. تولید محتوای منظم و تعداد محتوا ها کاملا بستگی به موضوع پیج شما دارد. دقیقا نمی توان برای همه ی موضواعت پیج ها یک نسخه پیچید و به ضورت ثابت گفت که همه ی پیج ها باید در روز 3 پست و 5 استوری بروند. چرا که بسته به موضوع پیج این بحث کاملا متغیر است.

سعی کنید در ساعت پست گذاشتن در اینستاگرام منظم باشید و در بهترین ساعات پست خود را قرار دهید تا بیشتر دیده شود. یکی از بهترین ساعت های پر بازدید در اینستاگرام ساعت 9 شب است. شما می توانید با استفاده از آنالیز های اینستاگرام ( برای بیزینس پیج ها ) از بهترین ساعات پست گذاری مطلع شوید.

 عکس و ویدیو های جذاب و با کیفیت

کیفیت عکس ها و ویدیو هایی که در اینستاگرام استفاده می کنید بسیار مهم است. فالوور ها به دنبال عکس ها و ویدیو های جذاب و با کیفیت هستند و با پست و استوری های بی کیفیت میانه خوبی ندارند.

می توان گفت که کیفیت پست ها و استوری های شما به طور غیر مستقیم می تواند باعث بیشتر دیده شدن پیج شما شود. از طرفی وقتی شما از پست و استوری های با کیفیت جذاب استفاده می کنید پیج شما در نگاه فالوور هایتان یک پیج خوب است و می تواند باعث اعتماد بیشتر شود.

 استوری فراموش نشود

همانطور که در موارد قبل گفتیم اینستاگرام فقط به پست گذاشتن محدود نمی شود. شما باید به خوبی از ابزاری مثل استوری استفاده کنید. استوری ها 24 ساعت دیده می شوند و در صورتی که هایلایت کنید فالور ها می توانند همیشه ببینند.

از زمانی که استوری به اینستاگرام اضافه شد محبوبیت خیلی خوبی در بین کاربران بدست آورد. شما می توانید از استوری برای تعامل بیشتر با کاربران ، تخفیف های 24 ساعته محدود و… استفاده کنید. معمولا استوری مثل پست ساعت مشخصی برای بیشتر دیده شدن ندارد و شما هر زمان ( به جز ساعت هایی که عموم مردم خواب هستند ) می توانید استوری بگذارید.

لایو live و IGTV

IGTV قابلیتی است که شما می توانید کلیپ های بیشتر از یک دقیقه تا 1 ساعت خودتان را در IGTV قرار دهید. لایو هم قابلیت جذاب دیگری از اینستاگرام است که شما می توانید به صورت زنده فیلم بگیرید و در صورت تمایل تا 24 ساعت save کنید.

این دو ابزار های خیلی خوبی برای تولید محتوا و بازاریابی محصولات و خدمات شماست که با کمی خلاقیت می توانید از این ابزار ها به خوبی استفاده کنید. مثلا می توانید به صورت زنده با فالوور هایتان صحبت کنید به صورت زنده برای کاربران از محیط کار خود فیلم بگیرید و به اشتراک بگذارید.

 از هشتگ استفاده کنید

هشتگ ها به خوبی باعث بیشتر دیده شدن پست ، استوری و پیج شما می شوند. اگر از هشتگ ها به خوبی استفاده کنید می توانید تا 60 درصد بیشتر لایک و ویو برای پست های خود جذب کنید. و به همین مراتب پیج شما بیشتر دیده می شود و در صورتی که مورد توجه فالوور قرار بگیرد فالوور هایتان افزایش پیدا می کند.

استفاده صحیح و درست از هشتگ خیلی مهم است. اگر به درستی از هشتگ استفاده نکنید هیچ تاثیری برای پیج شما نخواهد داشت. به هیچ عنوان از هشتگ های غیر مرتبط استفاده نکنید از هشتگ های بی معنی استفاده نکنید.

اگر از هشتگ هایی که با پیج و موضوع پست شما مرتبط است استفاده کنید به خوبی می توانید فالوور های هدفمندی را برای پیج خود جذب کنید.

استفاده زیاد از هشتک ها نه تنها به شما کمک نمی کند بلکه باعث آسیب بیشتر به پیج و برند شما می شود. سعی کنید در هر پست نهایتا از 15 هشتگ بیشتر استفاده نکنید. و حتما سعی کنید هشتگ خاص برند خود را داشته باشید. از هشتگ های بی معنی استفاده نکنید

کپشن جذاب بنویسید

کپشن نوشتن اصول و قواعد خاص خود را دارد. مثلا اگر پیج شما شخصی است می توانیدبا هر لحنی که دوست دارید کپسن خود را بنویسید. اما اگر پیج شما بیزینسی است باید اول شناخت خوبی از مخاطب خود داشته باشید میانگین سنی آنها را بدانید و اینکه بررسی کنید فالوور های شما بیشتر چه طرز نوشتن در کپشن را می پسنددو بر اساس فالوور هایتان لحن نوشتن خود را انتخاب کنید.

باز هم برای این مورد نمی توان برای همه ی پیج ها یک فاکتور خاص پیچید چرا که هر پیج باید جداگانه بررسی شود. اگر مپشن خود را به درستی ننویسید می تواند باعث فراری دادن فالورتان شود.

 به صورت کلی از نکات زیر استفاده کنید :

1- سعی کنید از نوشتن کپشن های بلند خودداری کنید. کپشن ها را همیشه مختصر،مفید و جذاب بنویسید

2- گاهی وقت ها لازمه که شمابا فالوور هایتان ( باز هم بسته به موضوع پیج ) شوخی کنید. البته در این مورد باید خیلی دقت داشته باشید ممکن است که باعث آسیب به پیج شما هم بشود.

3- از فالوور هایتان سوال بپرسید تا کامنت بگذارند و با پست شما بیشتر درگیر شوند.

4- می توانید کپشن ها را هم به صورت داستانی بنویسید.

نتیجه گیری

نکاتی که در آموزش ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام گفته شد. نکاتی ساده اما مهم هستند همین نکات ساده اگر به خوبی در پیج شما رعایت نشوند می تواند باعث شکست پیج شما باشد. اما استفاده اصولی و درست از این روش ها می تواند باعث رشد سریعتر شما در اینستاگرام شود.

تک تک مواردی که گفته شد را به خوبی پیاده سازی کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره داشتید که چگونه اصولی و صحیح پیج خود را راه اندازی و مدیریت کنیم. می توانید برای این کار از خدمات مشاوره ای ما استفاده کنید تا به خوبی و هدفمند این قدم ها را بردارید.

‫14 نظر ارسال شده در “10 ترفند افزایش فالوور در اینستاگرام

  • مدیر سایت :

   سلام ترانه
   هشتگ ها تاثیر خیلی زیادی در بیشتر دیده شدن پست و پیج شما دارن و این موضوع بستگی به جذابیت پست های شما و پیج شما داره و اگه به خوبی از هشتگ ها استفاده کنید هشتگ ها می تونن تا 60 درصد و حتی بیشتر باعث بیشتر دیده شدن شما بشن.
   موفق باشید.

 1. ستار :

  رقیبای ما همه هر روز تبلیغات توی بهترین و بزرگترین پیج های اینستاگرام دارن ولی ما بودجه زیادی برای تبلیغات نداریم و با وجود اون ها ما نا امید شدیم از ادامه کار

  • مدیر سایت :

   سلام ستار
   اگه شما کیفیت محصول خوبی دارید و به درستی و اصولی در اینستاگرام کار کنید شاید اول کار به فروش دلخواهتون نرسید ولی می تونید از بعد از یه مدت کوتاه بهترین فروش هارو تجربه کنید.
   جای هیچ نا امیدی و نگرانی وجود نداره فقط باید اصول حرفه ای اینستاگرام رو به خوبی پیاده سازی کنید تا بتونید بهترین فروش ها رو تجربه کنید.
   برای فروش حرفه ای محصول میلیونر اینستاگرامی خیلی خوب بهت کمک میکنه.
   موفق باشی.

 2. فاطمه :

  سلام. من تو تهران زندگی نمیکنم. و میخوام پیج بزنم که کسب درامد کنم. ولی نمیدونم چه موضوعی رو انتخاب کنم.

  • مدیر سایت :

   سلام فاطمه
   برای کسب درآمد از طریق پیج مهم نیست کجای ایران و یا دنیا دارید زندگی میکنید شما هر کچای دنیا که باشید موضوع پیج و خدماتتون برای ارائه مشخص باشه میتونید درآمد داشته باشید. برای شروع پیشنهاد میکنم دوره ی رایگان فروش و کسب درآمد از اینستاگرام مارو ثبت نام کنید.
   موفق باشی.

 3. مهران پورمهی :

  سلام وقت بخیر
  من تو اینستاگرام فالوور و … میفروشم خریدار خیلی کمه به نظرتون در کجا تبلیغات کنم یا چه کاری بکنم تا مشتری زیاد داشته باشم ؟؟
  لطفاً رسیدگی کنید 🙏

  • مدیر سایت :

   سلام مهران
   دلایل زیادی وجود داره که فروش خدمات و محصول شما پایینه باید کاملا بررسی بشه و بعد صحبت کرد. دوره ی میلیونر اینستاگرامی میتونه بهتون کمک کنه که میتونید تهیه کنید.
   موفق باشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *